سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 54257
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » کسر حق بیمه از اضافه کار کارگران قطعی شد
Print This Post

دریافت حق بیمه ۱۱۰ هزار تومانی از مزایای رفاهی کارگران از ابتدای امسال بدون اعلام قبلی و دریافت مجوز از سوی صندوق تامین اجتماعی انجام شد.

 به گزارش سلام دلفان، سال گذشته موضوع کسر حق بیمه از فوق العاده اضافه کار مشترکان صندوق تامین اجتماعی مطرح شد.

سر و صداهای برپا شده بر سر موضوع دریافت حق بیمه از مزایای رفاهی و انگیزه‌ای کارگران که به مفهوم دریافت حق بیمه از بن‌ها، حق مسکن و سایر مزایای کارگری است، سبب شد مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی طی اعلامیه‌ای از الزامی نبودن پرداخت این حق بیمه از سوی کارفرمایان صحبت کند.

آن زمان سازمان تامین اجتماعی این رقم را برای هر مشتری ۸۰ هزار تومان تعیین کرده بود. امسال اما بدون آنکه مجوز قانونی برای دریافت این میزان حق بیمه دریافت شده باشد، تامین اجتماعی اقدام به دریافت ۱۱۰ هزار تومان حق بیمه اضافه از مشترکان کرد.

محسن ایزدخواه پژوهشگر حوزه کار و تامین اجتماعی با اشاره به تبصره ۳ ماده ۳۶ قانون کار، اظهار کرد: در این تبصره آورده شده است مزایای رفاهی و انگیزه‌ای از قبیل کمک هزینه مسکن، هزینه خوار و بار، کمک عائله‌مندی، پاداش، افزایش تولید و سود سالانه جزو مزد ثابت و مبنا محسوب نمی‌شود، لذا براساس این ماده قانون کار نمی توان از مزایای رفاهی کارگران حق بیمه دریافت کرد.

او اضافه کرد: سازمان تامین اجتماعی شاید برای افزایش درآمدهای خود اقدام به اخذ این میزان حق بیمه کرده باشد اما باید توجه داشت وقتی که میزان دریافتی حق بیمه افزایش می‌یباید در مقابل نیز بر همان مبنا باید حقوق بازنشستگی افراد نیز افزایش داده شود. از این رو، اگرچه در کوتاه مدت ممکن است این مبلغ درآمدی را برای سازمان به همراه داشته باشد اما در سال‌های پیش رو بار هزینه بیشتری را برای این سازمان به دنبال خواهد داشت.

براساس آخرین آمار اعلام شده از سوی سازمان تامین اجتمای تعداد بیمه گذاران ۱۲ میلیون نفر برآورد شده است، لذا افزایش درآمد این سازمان در دریافتی‌هاییش به ازای هر فرد ۴۰۰۰۰ تومان سود سالانه تامین اجتماعی از محل اجباری کردن پرداخت «مزایای انگیزه ای مازاد بر حداقل دستمزد» به بیش از پنج هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

منبع: تابناک

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار