سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 86310
تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۵
تعداد نظرات: . نظر
خانه » اخبار برتر » کاهش 5 درصدی میزان پرونده های وارده به دادگستری/ برخورد قاطع با اخلال گران در نظم عمومی و نزاع های دسته جمعی
Print This Post
رئیس دادگستری شهرستان دلفان خبر داد؛

رییس دادگستری دلفان بر حفظ امنیت عمومی و برخورد قاطع با اخلال گران در نظم عمومی از جمله نزاع های دسته جمعی و چاقو کشی تأکید کردند.

به گزارش سلام دلفان، به مناسبت هفته قوه قضائیه رییس و قضات، کارکنان دادگستری  و همچنین اعضای شوراهای حل اختلاف و اداره ثبت اسناد و املاک با امام جمعه محترم شهرستان دیدار کردند.

photo_2016-06-22_02-01-34
در این دیدار  آقای علی صفربیرانوند رییس دادگستری شهرستان دلفان بر حفظ امنیت عمومی و برخورد قاطع با اخلال گران در نظم عمومی از جمله نزاع های دسته جمعی و چاقو کشی تأکید کردند.
و ی خاطر نشان کردند در حوزه عملکرد آماری بطور کلی در دعاوی خانوادگی که شامل طلاق، مهریه، نفقه، تمکین و … می شود، ورودی پرونده ها نسبت به سال 93 بیست و یک درصد کاهش داشته است.
وی با اشاره به اینکه در حوزه شورای حل اختلاف 7553 فقره آمار پرونده های وارده بوده است. تصریح کردند در دعاوی خانوادگی 55 درصد با سازش مختومه و در مجموع میزان 40 در صد از کل پرونده های وارده با تلاش مجموعه شوراها منجر به سازش شده است که نسبت به سال 93 هفت درصد افزاش آمار سازش شوراها را به دنبال داشته است .

photo_2016-06-22_02-01-23
رییس دادگستری تاکید کردند در حوزه پیشگیری از وقوع جرائم با توجه به اینکه میزان پرونده ای وارده به دادگستری نسبت به سال 93 با کاهش پنج درصد ی مواجه بوده، نشان از تاثیر فعالیت های پیشگیرانه می باشد که بطور مثال در حوزه انتخابات با برگزاری جلسات متعدد با فعالین این عرصه (از جمله مسئولین ستاد های انتخاباتی، اصحاب رسانه، مدیران شبکه های اجتماعی فعال در سطح شهرستان و …) در ستاد پیشگیری از وقوع جرائم انتخاباتی شاهد تشکیل حتی یک پرونده جرائم انتخاباتی در انتخابات گذشته نبوده ایم.

photo_2016-06-22_02-01-12
در ادامه امام جمعه محترم شهرستان دلفان ضمن تبریک فرارسیدن هفته قوه قضاییه و تبریک میلاد با سعادت امام حسن مجتبی کریم اهل بیت و تقدیر و تشکر از زحمات و تلاشهای کارکنان دستگاه قضا، از مقام شامخ شهید بهشتی تجلیل کردند و افزودند ادای دین به شخصیت ایشان هنوز ادا نشده است.
حجت السلام هاشمی نژاد بیان داشتند: هدف در جمهوری اسلامی اجرای دستورات اسلام است.

photo_2016-06-22_02-01-16
وی با توجه به مسئولیت عظیم دستگاه قضا خواستار توجه بیشتر به بحث پیشگیری در وقوع جرایم شدندو و یاد آور شدند که در محافل مختلف حضور پیدا کنید و در زمینه مسائل مهم، کار روشنگری و تبیینی انجام دهید.

منبع: روابط عمومی دادگستری شهرستان دلفان

ارسال دیدگاه

زمان ورود کد امنیتی تمام شده. مجددا بارگزاری کنید

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار