سلام دلفان
سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان سلام دلفان
سلام دلفان
سلام دلفان
کد خبر: 60958
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۴
تعداد نظرات: . نظر
خانه » آخرین عناوین » طواف خانه خدا با اسکوتر
Print This Post

روزنامه عکاظ هم نوشت: ورود اسکوتر به داخل مسجدالحرام برای طواف و سعی مانعی ندارد.

 به گزارش سلام دلفان، شیخ عبدالرحمن الدیس رئیس کل امور حرمین شریفین گفت ما کوتاهی و سهل انگاری در زمینه ارائه خدمات به ضیوف الرحمن را نمی پذیریم.

به نوشته المدینه، السدیس تاکید کرد: خدماتی که اداره کل امور حرمین شریفین فراهم کرده است در راستای دستورات ملک سلمان و ولیعهد وی رئیس کمیته عالی حج و جانشین ولیعهد قرار دارد

وی خطاب به مدیران اداره کل امور حرمین گفت ریاست اداره امور حرمین هیچ کوتاهی و سهل انگاری در خدمت به حرمین شریفین و زائران آن نمی پذیرد و اگر چنین موردی اثبات شود فرد متخلف مورد بازخواست قرار خواهد گرفت.

طواف با اسکوتر منعی ندارد

روزنامه عکاظ هم نوشت: ورود اسکوتر به داخل مسجدالحرام برای طواف و سعی مانعی ندارد.

مصلح المحمادی مدیرکل اداره نقلیه مسجدالحرام گفت: از ورود هر حاجی یا عمره گزارری که بخواهد با وسیله نقلیه خاص خود وارد مسجدالحرام شود و به طواف و سعی بپردازد از جمله ورود اسکوتر به این شرط که سبب ایجاد مشکل برای ضیوف الرحمن نشود، جلوگیری به عمل نمی آید.

۱۵ هزار کلمن آب زمزم در حرم مطهر نبوی(ص)

روزنامه الوطن نوشت مسجدالنبی(ص) این روزها شاهد افزایش حجاجی است که پیش از رفتن به مکه مکرمه برای ادای مناسک حج، وارد مدینه منوره شده اند.

این روزنامه افزود: اداره کل امور مسجدالنبی(ص)،تعداد ۱۵ هزار کلمن آب برای زائران تامین کرده است. همچنین روزانه ۳۰۰ تن آب زمزم در مناطق مختلف حرم توزیع می شود.

خبر دیگر اینکه ۲۲ دستگاه دولتی در عربستان، اقدامات دفاع شهری را در مرکز عملیات اضطراری حج انجام می دهند.

وقوع خسوف در نیمه ذی الحجه

روزنامه المدینه نوشت اواسط ماه ذی الحجه شاهد وقوع خسوف(ماه گرفتگی) خواهیم بود.

ملهم بن محمد هندی از اخترشناسان دانشگاه ملک عبدالعزیز گفته است: کسوف(خورشیدگرفتگی)جزئی در ۲۹ ذی القعده اتفاق خواهد افتاد اما در آسمان عربستان شاهد آن نخواهیم بود در حالی که خسوف(ماه گرفتگی) در صبح روز ۱۵ ذی الحجه رخ خواهد داد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی حج

» ارسال نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

سلام دلفان
سلام دلفان
رفتن به نوارابزار